Экспресс-консультация

Наш телефон: (067) 362-26-26

Атеизм — это тонкий лед, по которому один человек пройдет,
а целый народ ухнет в бездну.
Фрэнсис Бэкон

Переоценка активов по МСФО
оценка ценных бумаг
оценка недвижимости
оценка автомобиля

Пом’якшити удар для бізнесу від впровадження Податкового Кодексу неможливо

Марія Ростецька, Сертифікований бухгалтер практик, член комітету з питань оподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів.

Норми самого податкового не дають це зробити, навіть лояльно налаштованим громадським об’єднанням фахівців та спеціалістів.

11 лютого 2011 року відбулося засідання Комітету з питань оподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів. Єдиним питанням повістки дня було обговорення проблемних питань Податкового Кодексу України. Члени комітету на перше засідання в цьому році винесли близько 20 питань, по яким, на їхню думку, було би доречно отримати офіційне тлумачення, так як з їх точки зору ці питання урегульовані не однозначно. В минулому році це було би зробити не важко. Від імені Асоціації було би надіслано запит в Податкову Адміністрацію України та, навіть можливо, надали би допомогу в написанні відповіді в рамках роботи в колегії при ДПА, при цьому суспільство та фахівці отримали би можливість відносно швидко зняти всі проблемні питання та пом’якшити удар від, м’яко кажучи, некоректного прийняття та введення в дію Податкового Кодексу.

Але в цьому році це зробити фактично не можливо, у зв’язку з введенням в дію того ж самого Податкового Кодексу, 52-га стаття якого гласить: «52.2. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію». Відповідно до цього, отримання роз’яснень Асоціацією Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів не допоможе в роботі ії членам, бухгалтерам, які працюють на провідних підприємствах, в тому числі на підприємствах з іноземними інвестиціями.

Таким чином влада фактично зробило все можливе, щоб проведення податкової реформи проходило якнайважче, починаючи з прийняття ПК України в грудні минулого року з введенням в дію через 27 днів, а не через пів року, як це робиться в цивілізованих країнах, та в супереч діючому на той момент Закону України «Про систему оподаткування», закінчуючи усуненням громадських об’єднань від процесу централізованих запитів.