Экспресс-консультация

Наш телефон: (067) 362-26-26

Когда человек мыслит, он сомневается, но он уверен, когда действует.
Анатоль Франс (1844-1924), французский писатель

О себе всегда надо читать!

Підприємці прийняли концепцію спрощеної системи оподаткування

3 березня 2011 Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва спільно з Радою підприємців при Верховній Раді України провів відкриті громадські слухання на тему: «Якою бути спрощеній системі оподаткування», участь у яких прийняла Президент ФОБІВ Тетяна ПАВЛЮК.

На слуханнях більше 350 представників підприємницького руху обговорили і прийняли концепцію законопроекту «Про спрощену систему оподаткування», яка була розроблена силами Ради підприємців при Верховній Раді України.

Мета спрощеної системи - дати можливість працювати самозайнятому населенню і створювати робочі місця. Для цього розробники законопроекту пропонують максимально спростити оподаткування, знизити податкове навантаження для сумлінних платників, а також прибрати лазівки для оптимізації податків.

Основні критерії Концепції законопроекту «Про спрощену систему оподаткування» були представлені членом Координаційної ради Асамблеї підприємців малого та середнього бізнесу Андрієм Панаетовим і головою комісії з міжнародних зв'язків Союзу аудиторів України Тетяною Зацерковною. Доповідачі назвали основні переваги пропонованої моделі спрощеної системи оподаткування, а саме:
  • збільшення розміру виручки, що дає право на єдиний податок і можливість обрати ставку єдиного податку в залежності від обороту і кількості найнятих осіб;
  • мінімальні ставки єдиного податку для самозайнятих осіб;
  • можливість для окремих категорій «спрощенців» відносити оплату товарів та послуг на валові витрати юридичних осіб;
  • максимально простий облік і, нарешті, економія часу і нервів підприємців, тому що свідоцтво платника єдиного податку видаватиметься безстроково.

За підсумками дискусії, учасники громадських слухань у цілому схвалили Концепцію законопроекту «Про спрощену систему оподаткування». Наталія Королевська зазначила, що після широкого обговорення концепції, внесення до неї уточнень і змін, буде підготовлено законопроект, який вона передасть до Кабміну і зареєструє у Верховній Раді.