Экспресс-консультация

Наш телефон: (067) 362-26-26

Судья, который отходит от текста закона, становится законодателем.
Фрэнсис Бэкон

О себе всегда надо читать!

Оцінка при даруванні та спадщині

04.11.2013 г.

4 листопада 2013 р., Фонд Державного Майна України

Щодо відсутності необхідності проведення оцінки для цілей оподаткування під час спадкування та дарування

З набуттям чинності Податкового кодексу України з 1 січня 2011 року була встановлена вимога щодо застосування оціночної вартості. Зокрема, до пункту 172.3 статті 172 Податкового кодексу України передбачено, що дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Порядком проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 року № 231, визначено механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з метою обчислення доходу платника податку — фізичної особи від продажу (обміну) та іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого та рухомого майна (крім випадків його успадкування та дарування).

Об’єктами оцінки є рухоме та нерухоме майно, а також майнові права на рухоме та нерухоме майно.

Таким чином, дія постанови не розповсюджується на оцінку нерухомого та рухомого майна, а також майнових прав на нерухоме (об'єкти нерухомості) та рухоме майно у випадку його успадкування та дарування. Джерело