Экспресс-консультация

Наш телефон: (067) 362-26-26

Тщательнее всего следует выбирать врагов.
Оскар Уальд (1854-1900), английский писатель

О себе всегда надо читать!

Чи є майбутнє у малого і середнього бізнесу? Перспективи спрощеної системи оподаткування в Україні

24.03.11 в УНІАН за участю Тетяни ПАВЛЮК відбулася прес-конференція на тему: «Чи є майбутнє у малого і середнього бізнесу? Перспективи спрощеної системи оподаткування в Україні».

Як відомо, 21 березня, у ВРУ зареєстрований законопроект «Про єдиний податок №8276» (Автори законопроекту: Н.Королевська, С.Власенко, В.Дубіль, М.Катеринчук, В.Кравчук і Є.Суслов). Розробниками проекту даного Закону стали представники Ради підприємців при ВРУ, до складу якої входить Т.Павлюк. Обговоренню майбутнього сценарію для розвитку спрощеної системи оподаткування, особливостям Законопроекту № 8276 і була присвячена прес-конференція.

Її учасниками стали:
- В’ячеслав Рой, голова Федерації профспілок працівників малого і середнього підприємництва України;
- Андрій Панаєтов, член Координаційної ради Асамблеї підприємців малого і середнього бізнесу;
- Тетяна Зацерковна, голова комітету Союзу аудиторів України у зв'язках з громадськістю і міжнародними відносинами, голова Ради підприємців і роботодавців України;
- Тетяна Павлюк, президент Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності;
- Віктор Мазнюк, голова ГО «Українська хай-тек-ініціатива»;
- Юрій Єременко, член Штабу порятунку українського підприємництва.

Представила проект Тетяна Зацерковна, голова комітету Союзу аудиторів України у зв'язках з громадськістю і міжнародними відносинами.
Президент ФОБІВ Тетяна ПАВЛЮК підкреслила, що на сьогодні альтернативних законопроекту №8267 не розроблено і не підготовлено. Вона також відзначила переваги документу, зокрема те, що практично по всіх категоріях «спрощенців» збільшено обсяги річної виручки. Крім того, згідно з проектом закону, ставка єдиного податку не збільшуватиметься при наймі працівників.

А член Координаційної ради Асамблеї підприємців малого і середнього бізнесу Андрій ПАНАЄТОВ вважає, що ухвалення законопроекту № 8276 про реформування спрощеної системи оподаткування, внесеного 22 березня до парламенту, дозволить створити в Україні близько 500 тис. робочих місць протягом 2011 року.

За запропонованим проектом Закону свідоцтво про перехід на спрощену систему оподаткування видаватиметься безстроково. Тільки в тому разі, якщо суб`єкт малого підприємництва переходитиме на загальну систему оподаткування, тоді проводитиметься обмін цього свідоцтва. Якщо він залишається на спрощеній системі, отже, не потрібно щороку подавати заяву і одержувати нове свідоцтво платника єдиного податку. Також, даним законопроектом передбачено введення штрафних санкцій за порушення обсягів допустимої виручки: у розмірі 6% обсягу перевищення – для «спрощенців»-фізосіб і у розмірі подвійної ставки єдиного податку, передбаченої для них згідно з визначеними законопроектом категоріями, – для юридичних осіб.

Прес-служба ФОБІВ